Surse
Törvényszéki döntés született a covăsznai Târgu Secuiescben, miután egy recidív férfi – K.E. – ellen a járásbíróság 30 napos előzetes letartóztatást rendelt el a hét elején. Az eset szeptemberi visszhangja azzal kezdődött, hogy a férfi 2026. június 20-án este 22:40–23:30 között a háza előtt olyan fenyegetéseket intézett, amelyek négy rendőri és rendőrségi beosztásban dolgozó munkást érintettek: két rendőrt a Târgu Secuiesc-i 2. számú községi rendőrségtől, egyet a városi rendőrség közrendvédelmi osztályától és egyet a Jandarma Târgu Secuiesc-detașamentului-tól.
A helyszínen intézett halálos fenyegetés három rendőrre és egy jandarmára vonatkozott, akik szolgálatukat teljesítették egy konfliktus helyszínén. A büntetőügyben a Prokuratúra 2026. június 22-én négy ultraj (köztisztviselő elleni) bűncselekmény miatt emelt vádat, és a bíróság aznap elrendelte a gyanúsított letartóztatását.
A nyomozati adatok szerint az incidenst megelőzően a gyanúsított, K.E., visszaeső bűnöző volt: 2025 nyarán szabadult a büntetéséből, miután több mint 12 évet töltött le egy családtag elleni gyilkosságért és a veszélyes eszközök jogosulatlan viseléséért. A hatóságok szerint a határozat célszerűen szolgálja a helyi közbiztonságot, és a nyomozás továbbra is folyik annak tisztázására, milyen összefüggésben áll az állítólagos fenyegetés a korábbi büntetéssel.
A közösség és a rendvédelmi szervek közötti együttműködés hangsúlyozása mellett felvetődnek kérdések a visszaesők kezeléséről és a felügyeleti rendszerek hatékonyságáról. A további fejleményekről a helyi médiában és a hivatalos közleményekben számolnak be a hatóságok.


